Wyświetlanie 1–12 z 132 wyników

Bezrękawnikowa kurtka ocieplana w kolorze czerwonymCzerwony bezrękawnik
Wybierz opcje
 • czarny
 • czerwony
 • granatowy
BEZRĘKAWNIK OCIEPLANY EVEREST 553
136,00  (z Vat)
Bezrękawnik ocieplany w kolorze grafitowymMężczyzna pracujący w bezrękawniku nad montażem kół samochodowych
Wybierz opcje
121,00  (z Vat)
Bezrękawnik roboczy ocieplany KORMORANBezrękawnik roboczy ocieplany KORMORAN
Wybierz opcje
79,00  (z Vat)
Bezrękawnik roboczy ocieplany LH-FMNW
Wybierz opcje
158,00  (z Vat)
Bezrękawnik roboczy ocieplany LH-FMNXBezrękawnik roboczy ocieplany LH-FMNX
Wybierz opcje
 • pomarańczowo-granatowy
 • żółto-granatowy
Bezrękawnik roboczy ocieplany LH-FMNX
141,00  (z Vat)
Mężczyzna ubrany w ostrzegawczą bluzę dresową w kolorze pomarańczowymMężczyzna ubrany w ostrzegawczą bluzę dresową w kolorze żółtym
Wybierz opcje
 • pomarańczowy
 • żółty
BLUZA DRESOWA OSTRZEGAWCZA AMSEL
129,00  (z Vat)
Czarna bluza z kapturem, która posiada ściągacze rękawów oraz kaptura oraz paski odblaskoweZielone rękawy oraz obszycia na czarnej bluzie dresowej z kapturem
Wybierz opcje
 • żółto-czarny
BLUZA DRESOWA RIVAL
119,00  (z Vat)
Bluza DX4 zapinana na zamek DX480Bluza DX4 zapinana na zamek DX480
Wybierz opcje
221,00  (z Vat)
Bluza ochronna LH-FMN
Wybierz opcje
135,00  (z Vat)
Bluza ochronna LH-FMNX
Wybierz opcje
 • pomarańczowo-granatowy
Bluza ochronna LH-FMNX
154,00  (z Vat)
Bluza ochronna Master
Wybierz opcje
59,00  (z Vat)
Bluza ochronna Spawacz
Wybierz opcje
129,00  (z Vat)

Specjalistyczna odzież robocza to wymóg stawiany przed pracownikami branż mającymi codzienny kontakt z czynnikami szkodliwymi. Ubranie robocze należy dostosować do stanowiska pracy. Jest podstawą bezpiecznej i komfortowej pracy. Podobnie jak obuwie robocze, odzież wierzchnia powinna spełniać określone normy dla ubrań BHP. 

Odzież robocza dla drogowców, na budowę, dla spawaczy.

Ubrania robocze — zadbają o Twoje bezpieczeństwo w pracy

Ubranie robocze jest bazą wyposażenia pracowników wykonujących zawody, które wymagają określonego stopnia ochrony. Odzież robocza znajdzie zastosowanie w wielu branżach. Przeglądając ofertę sklepów BHP, zawsze należy kierować się znajomością czynników zagrażających naszemu zdrowiu i bezpieczeństwu.Drogowcom, budowlańcom, pracownikom kolei, hal produkcyjnych i wszystkim tym, którym grozi potrącenie pojazdem — polecamy odzież ostrzegawczą. Pracownicy branży gastronomicznej, hotelarskiej czy usługowej powinni szukać odzieży zawodowej inaczej nazywanej odzieżą branżową. Będą to fartuchy, bluzy kucharskie i zestawy.Ubrania robocze to nie tylko buty, spodnie robocze, koszulki i kurtki. Kupując odzież dla siebie czy pracowników, pamiętajmy o wszystkich aspektach bezpiecznej pracy. Poza ubraniami roboczymi zadbajmy także o pozostałe elementy ochrony:
 • Ochronę wzroku: gogle ochronne i spawalnicze, okulary ochronne, osłony, przyłbice,
 • Ochronę słuchu: ochronniki słuchu, zatyczki, wkładki przeciwhałasowe,
 • Ochronę głowy: hełmy ochronne, czapki,
 • Ochronę dróg oddechowych: filtry, maski wielokrotnego i jednorazowego użytku, półmaski jednorazowe,
 • Ochronę przed wypadkiem: szelki bezpieczeństwa, linki bezpieczeństwa, amortyzatory bezpieczeństwa, zatrzaśniki, zestawy asekuracyjne.

Odzież robocza i odzież ochronna — czym się różnią?

Odzież robocza to zwykle uniformy pracownicze zastępujące codzienny ubiór pracownika. Niezbędna w pracach o wytycznych sanitarnych, technicznych czy określonych przepisami BHP. Zabezpiecza prywatne ubranie przed zniszczeniem i zabrudzeniem. W jakich zawodach będzie wymagana? Odzież roboczą ubiorą pracownicy aptek, branży medycznej czy beauty. Pracownicy gastronomii, magazynów i szeroko pojętej branży usług.

Odzież ochronna ma za zadanie chronić pracownika przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Część z nich może spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu. Jest uszyta z trwałych materiałów chroniących przed poparzeniami, wytrzymałych na iskry, działanie płomieni czy chemikaliów. 

Wszystkie elementy wyposażenia pracownika używane w zapewnienia bezpieczeństwa na stanowisku pracy nazywane są Środków Ochrony Indywidualnej. Rozróżniamy trzy kategorie:

 • Kategoria 1: ma chronić przed zabrudzeniami, zużyciem odzieży własnej pracownika. Chroni przed czynnikami niskiego ryzyka, które pracownik jest w stanie sam odpowiednio wcześnie rozpoznać. Nie jest odporna na chemikalia czy inne czynniki podwyższonego ryzyka. Ubrania kategorii 1. nazywane są odzieżą roboczą i nie muszą być certyfikowane.
 • Kategoria 2: chroni przed czynnikami średniego ryzyka. Zalicza się do niej odzież ostrzegawczą, odzież odblaskową, odzież chroniącą przed oparzeniem. Jest to już odzież ochronna 2. kategorii i musi posiadać certyfikat, który spełnia określony normy BHP.
 • Kategoria 3: przeznaczone do ochrony przed czynnikami o najwyższym stopniu ryzyka. Mogą prowadzić do trwałego uszkodzenia zdrowia człowieka włącznie z narażeniem życia. Będą to między innymi: prace przy chemikaliach, kontakt z płomieniami, spawanie. Ubrania robocze kategorii 3. to odzież ochronna o najwyższym stopniu ochrony. Podlega pod obowiązek certyfikacji. 

Odzież BHP — poznaj naszą ofertę ubrań roboczych

Odpowiednie ubranie BHP to odzież nie tylko chroniąca przed czynnikami szkodliwymi w miejscu pracy. Odzież BHP należy dobrać stosownie do pory roku. Ubiór dobrany nieprawidłowo do panujących temperatur może powodować odparzenia, otarcia i odmrożenia. Czyli również stwarzać niebezpieczeństwo dla zdrowia. W naszym sklepie BHP znajdą Państwo szeroki asortyment odzieży roboczej i odzieży ochronnej:

 • Bluzy robocze — ciepły, całoroczny i funkcjonalny element ochronnej garderoby. Zapinane na zamek, zakładane przez głowę, z kapturem lub bez. 
 • Spodnie robocze do pasa — uszyte z przewiewnych materiałów, z pojemnymi kieszeniami, łatwe w ściąganiu. 
 • Spodnie robocze ogrodniczki — nie zsuwają się z pasa. Wygodne dla osób, które często klękają lub schylają się podczas pracy. 
 • Spodenki robocze — letni odpowiednik długich spodni roboczych. Pojemne kieszenie pomieszczą metrówkę, telefon i potrzebne drobiazgi. Spodenki robocze z taśmą odblaskową zwiększą widoczność.
 • Koszule/T-shirt/polo — z tkanin pozwalających odprowadzać wilgoć na zewnątrz ubioru. Niektóre modele zostały uszyte z materiałów blokujących promieniowanie UV. Taśmy odblaskowe poprawiają widoczność w pracy. 
 • Kurtki robocze — nieocenione przy bardziej wymagających warunkach atmosferycznych. Wodoodporne na zewnątrz, z oddychających materiałów wewnątrz lub ostrzegawcze ocieplane.
 • Polary robocze — ciepłe, lekkie, szybko schną, zajmą mało miejsca w plecaku. 
 • Fartuchy robocze — niezawodna ochrona przed chemikaliami, tłuszczami i środkami dezynfekującymi. Sprawdzą się w branży farmaceutycznej i przemyśle.
 • Kamizelki/bezrękawniki robocze — dobre rozwiązanie na przejściowe pory roku. Ogrzeją plecy i tułów. 
 • Kombinezony ochronne — najwyższa klasa ochrony w trosce o Twoje bezpieczeństwo. Kombinezony trudnopalne i antyelektrostatyczne.
 • Odzież termoaktywna — oddychające i przylegające tkaniny to maksimum komfortu. Tradycyjny zestaw spodni i koszulki termoaktywnej warto uzupełnić o czapkę termoaktywną. Dobrze przylega do głowy, wykonana z cienkiej i elastycznej dzianiny. Nie będzie uwierała pod kaskiem, czy inną ochroną głowy. 
 • Odzież robocza ocieplana — ocieplane kurtki, kamizelki, spodnie, polary czy bluzy. Tkanina chroni przed deszczem i śniegiem, jednocześnie pozwalając ciału oddychać.
 • Odzież przeciwdeszczowa — komplety ochronne i kurtki wodoodporne z bezpiecznymi kieszeniami i taśmowymi szwami.
 • Odzież specjalistyczna — trudnopalna, antyelektrostatyczna dla spawaczy, ślusarzy, pracowników przemysłu.
 • Odzież ostrzegawcza — jaskrawe, odblaskowe kolory i pasy z taśmy ostrzegawczej sprawdzą się w warunkach ograniczonej widoczności.

Ubrania odblaskowe — odzież robocza dla drogowców, pracowników kolei, hal produkcyjnych i kierowców

Odzież ostrzegawcza i odblaskowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieje podwyższone ryzyko wypadku na skutek kontaktu z maszyną. Odblaskowe kolory kojarzą się głównie z pracami wykonywanymi przy budowie czy remontach dróg. Branż, w których odzież w ostrzegawczych kolorach znajdzie swoje zastosowanie, jest znacznie więcej. Obowiązkowy ubiór dla pracowników narażonych na zderzenie z pojazdem czy wypadek przy maszynie.

Ubranie odblaskowe nie chroni w 100% przed wypadkiem, nie takie jest jego zadanie. Ma minimalizować jego ryzyko i zwiększyć widoczność w miejscu pracy. Ograniczona widoczność, ograniczona ilość światła — odblaski pomogą wyróżnić się na tle otoczenia. Elementy odblaskowe stosuje się na wszystkich częściach garderoby. Zdobią nie tylko odzież wierzchnią tj. spodnie, kurtki, obuwie czy czapki. Elementy odblaskowe naszywa się na T-shirtach, bluzach, szortach, ogrodniczkach. Niektóre modele butów roboczych także posiadają odblaski.

Ubrania odblaskowe mogą występować w kilku wariantach. Część ubrań jest tylko uszyta z odblaskowej tkaniny. Najczęściej żółtej, zielonej i pomarańczowej. Osobę w takim ubraniu łatwo zauważymy w dzień, ale gorzej po zmroku. Dlatego ubrania robocze odblaskowe i ostrzegawcze często są dodatkowo obszyte odblaskowymi taśmami. Taśmy UPF zwykle przechodzą wokół całej długości i szerokości ubrania. Zapewniają dobrą widoczność z każdej strony.

Odzież robocza damska i odzież robocza męska

Ubrania robocze dla Pań i Panów spełniają takie same funkcje ochronne. W równym stopniu zapewniają pełne bezpieczeństwo i wygodę w pracy. Czym zatem się różnią? Kobiety i mężczyźni mają inną budowę anatomiczną. Zanim pojawiła się specjalistyczna odzież robocza damska, Panie korzystały z męskich ubrań. Duże różnice w rozmiarach, kroje niedopasowane do kobiecej sylwetki powodowały dyskomfort i stwarzały niebezpieczeństwo wypadku. Współczesna odzież robocza damska uwzględnia różnice w proporcjach sylwetki. Spodnie robocze damskie są szersze w biodrach o nieco wyższym pasie. Taliowane kurtki, bluzy i T-shirty robocze podkreślą sylwetkę. 

Odzież robocza z nadrukiem — personalizowana odzież BHP

Nasz sklep oferuje możliwość zamówienia personalizowanych ubrań roboczych. Ofertę nadruku i haftu komputerowego kierujemy zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Nadruk na odzieży roboczej to przede wszystkim sposób na zwiększenie rozpoznawalności swojej marki. Pracownicy z logiem firmy na koszulce lub kurtce budują wrażenie profesjonalizmu i zaufania. Wyróżniają się na tle konkurencji.

Nadruk najlepiej będzie wyglądał na odzieży wierzchniej tj. spodniach i kurtkach roboczych, kamizelkach. Logo firmy, nazwa stanowiska czy inicjały pracownika stworzone przy pomocy haftu, najlepiej zaprezentują się na T-shirtach, polarach roboczych, bezrękawnikach i kamizelkach. Zachowają swój kształt przy tkaninach o dużej rozciągliwości. 

Jak kupić dobrą odzież roboczą?

Wybór odpowiedniego ubioru roboczego nie jest skomplikowany. Zobaczmy, na które elementy należy zwrócić uwagę, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i pracowników:

1. Znajomość środowiska pracy i czynników szkodliwych oraz uciążliwych. Pod uwagę bierzemy także warunki atmosferyczne i stan zdrowia (np. trwałe urazy, ograniczenia ruchu, niepełnosprawności). 

2. Klasy ochrony odzieży BHP:.

 • 1. Kategorii: nazywane odzieżą roboczą. Do pracy w warunkach, w których nie mamy bezpośredniego kontaktu z substancjami niebezpiecznymi dla zdrowia. Ubranie ma chronić odzież własną pracownika przed zabrudzeniem czy lekkimi urazami mechanicznymi.
 • 2. Kategorii: będzie to odzież odblaskowa, specjalistyczna, chroniąca przed oparzeniem. Zabezpiecza przed czynnikami o średnim stopniu ryzyka zagrożenia życia. Musi posiadać certyfikat 
 • 3. Kategorii: odzież ochronna najwyższego stopnia. Zabezpiecza pracownika przed kontaktem z chemikaliami, ogniem czy wysokimi temperaturami. Zaliczamy do niej np. fartuchy ochronne, kombinezony spawalnicze i antyelektrostatyczne, fartuchy robocze, rękawice, maski. Obowiązkowo z certyfikatem, potwierdzającym ich właściwości ochronne.

3. Rodzaj materiału, z którego została wykonana odzież robocza.

Włókna naturalne tj. bawełna, wełna, włókna bambusowe, są przyjemne i miękkie dla ciała. Tkaniny oddychają i utrzymują ciepło. O różnej gramaturze. Występują w cienkich, letnich T-shirtach roboczych i grubych koszulach ochronnych czy trudnopalnych. Włókna syntetyczne np. poliestrowe mają zwiększoną wytrzymałość. Nie chłoną wody, nie przepuszczają wiatru, nie gniotą się. Ubrania robocze wykonane z poliestru są naprawdę wytrzymałe, posłużą długi czas. Mieszanki włókien naturalnych z syntetycznymi łączą właściwości obu materiałów. Będą miękkie, oddychające i jednocześnie odporne na działanie wody i uszkodzenia mechaniczne. 

Ubranie robocze spełnia prawidłowo swoje funkcje ochronne tylko, jeśli materiał nie jest uszkodzony. Używanie odzieży o właściwościach niedostosowanych do warunków pracy, będzie powodować jej szybkie zużycie i niewłaściwą ochronę. Regularne czyszczenie, pranie w odpowiedniej temperaturze, impregnacja — postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta przedłuży żywotność ubrań roboczych.

Kliknij na zewnątrz, aby ukryć pasek porównania
Porównaj