Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Skarpetki z jonami srebra, czarne, smcl350-001.
Wybierz opcje
Skarpety funkcyjne robocze 8005
Wybierz opcje
Skarpety funkcyjne robocze 8006
Wybierz opcje
Skarpety męskie robocze, czarne, SMCL240-002
Wybierz opcje
Skarpety robocze 100% bawełna SMCL240-001czarne
Wybierz opcje
Skarpety robocze w kolorze ostrzegawczym żółtym SK27
Wybierz opcje

Ochrona na stanowisku pracy to nie tylko dobrze dobrane obuwie robocze i odzież robocza. Kompletując wyposażenie do pracy, zwróćmy uwagę na niezbędne artykuły BHP. Odpowiednia bielizna to podstawa komfortu pracy. Odwiedzając nasz sklep BHP, zaopatrzą się Państwo w niezbędne artykuły zapewniające bezpieczeństwo i wygodę.

Skarpety robocze stopki, za kostkę, wysokie.

Skarpetki robocze — ochrona i wygoda

Skarpety ochronne zostały zaprojektowane z myślą o trudnych i wymagających warunkach pracy wielu branż. To dodatkowy element ochronny, który musi być kompatybilny z obuwiem BHP. Wykonane z materiałów o dużych parametrach wytrzymałościowych i ochronnych. Niewłaściwie dobrane mogą spowodować odparzenia, urazy czy prowadzić do powstania grzybicy stóp. 

Jakie skarpety robocze kupić?

Podobnie jak w przypadku obuwia i odzieży roboczej, przy zakupie należy kierować się charakterem wykonywanych prac. Skarpety robocze odpowiednio dobrane do stanowiska i pory roku zmniejszą szkodliwe oddziaływania wynikające z jej wykonywania. Może się wydawać, że jakakolwiek skarpeta spełni swoje zadanie. Nic bardziej mylnego. Skarpety robocze dedykowane pracy w ciężkich warunkach są dużo lepszej jakości niż ogólnodostępne sklepowe odpowiedniki. 

Skarpety bhp do butów roboczych są wykonane z mocniejszej przędzy. Odporne na przetarcia, często wzmocnione w części palców i pięty. Muszą dobrze odprowadzać wilgoć. 

Skarpety robocze można dopasować do pory roku. Skarpety wysokie z powodzeniem możemy założyć do trzewików roboczych czy butów roboczych zimowych. Skarpety za kostkę lub stopki założymy do półbutów roboczych i sandałów roboczych. 

W gorące dni stopa nie tylko się poci, ale również oddaje ciepło do wnętrza buta. Dlatego skarpety robocze na lato powinny bardzo dobrze odprowadzać pot na zewnątrz skarpety i szybko schnąć. Często w miejscach najbardziej narażonych na pocenie wykorzystuje się oddychające siateczki. 

Duże znaczenie ma materiał, z którego zostały wykonane skarpety. Włókna naturalne (wełna, bawełna, bambus) pozwolą stopie w 100% swobodnie oddychać. Dodatek włókien syntetycznych (poliamid, elastan) polepsza parametry skarpet. Poliamid przyśpiesza odparowywanie potu i schnięcie skarpety. W połączeniu z bawełną i elastanem wzmacnia odporność na przetarcia, przedłużając trwałość skarpety roboczej. 

Skarpetki z jonami srebra — antybakteryjne

Zapewnią maksimum higieny. Stopa w obuwiu roboczym wymaga dobrej ochrony nie tylko przed gromadzeniem się wilgoci wewnątrz obuwia. Do ich produkcji używa się specjalnej przędzy pokrytej jonami srebra biogennego. 

Jony srebra skutecznie chronią przed nadmiernym rozrostem ilości bakterii, wywołujących nieprzyjemny zapach czy grzybicę. Tkanina oprócz właściwości antybakteryjnych ma bardzo dobre parametry schnące. Umożliwia dobrą wymianę powietrz i wilgoci z wnętrza skarpety do zewnątrz, zapobiegając wychłodzeniu stóp.

Skarpety robocze 100 bawełna

Wykonane ze 100% bawełny. Klasyka wśród skarpet. Miękkie, z naturalnego włókna, nie powodują uczuleń. Pozwalają oddychać stopie, dlatego sprawdzą się u osób mających problemy z potliwością. Elastyczny ściągacz nie będzie powodował ucisków i problemów z krążeniem. Im niższa zawartość bawełny w składzie, tym gorsze parametry ochronne. 

Skarpety męskie robocze

Pracujesz w branży, która wymaga odblaskowej odzieży roboczej? Koniecznie zwróć uwagę na skarpety robocze w ostrzegawczym kolorze. Fluorescencyjne skarpety przydadzą się osobom pracującym na drogach, kolei czy magazynie. Wszędzie tam, gdzie łatwo o potrącenie czy przejechanie człowieka. Będą dodatkowym elementem ochronnym  Ze względu na wzmocnienia pięty i palców stóp oraz doskonałe parametry odprowadzające wilgoć, są chętnie wybierane nie tylko przez pracowników branży bhp, ale i przez rowerzystów.

Skarpety funkcyjne

Skarpety do zadań specjalnych, zwane zamiennie skarpetami funkcjonalnymi.  Wykonane z połączenia włókien naturalnych (wełna, bawełna, bambus) z włóknami sztucznymi (poliamid, elastan). W strukturze przypominają skarpety frotte, dzięki czemu są miękkie i bardzo dobrze pochłaniają wilgoć. 

Kliknij na zewnątrz, aby ukryć pasek porównania
Porównaj