Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Klapki do pracy

Odkryj naszą kolekcję klapek, zaprojektowanych specjalnie dla osób pracujących na nogach. Nasze klapki do pracy stojącej zapewniają komfort i wsparcie przez cały dzień, co jest kluczowe dla zdrowia stóp. W ofercie znajdziesz zarówno eleganckie klapki do pracy, które doskonale pasują do biurowych stylizacji, jak i klapki damskie do pracy łączące funkcjonalność z modnym designem. Nasze wygodne klapki do pracy stojącej są idealne dla nauczycielek i opiekunek, które spędzają długie godziny na nogach, dbając o dzieci. Wybierz klapki do pracy w przedszkolu i ciesz się komfortem oraz stylowym wyglądem każdego dnia.

Chodaki zawodowe białe drewniaki medyczne BMDREGLW
81,00  (z Vat)
Klapki robocze damskie białe z regulowanymi paskami bez pięty BMKLA3PAS
88,00  (z Vat)
Klapki robocze medyczne białe antypoślizgowe BMKLADZ2PASMES
88,00  (z Vat)
Klapki robocze damskie medyczne białe z protektorem BMKLADZ2PASDAM
75,00  (z Vat)
Klapki robocze gumowe białe z tworzywa EVA HERO
36,00  (z Vat)

Praca w obuwiu specjalistycznym to zwykle praca stojąca. Odpowiednie buty powinny zapewniać wygodę i komfort pracy. W naszym sklepie znajdą Państwo odpowiednie obuwie robocze dla siebie lub swoich pracowników, również klapki.

Klapki robocze białe, medyczne, klapki EVA.

Klapki BHP — buty robocze lekkie

Słysząc słowo obuwie robocze, mamy zwykle skojarzenia z ciężkimi butami. Buty robocze mogą być lekkie i zapewniać bezpieczeństwo. Ze względu na charakter wykonywanej pracy nie wszystkie stanowiska wymagają stosowania obuwia bezpiecznego czy zawodowego. Przewagą klapek nad innymi rodzajami obuwia roboczego jest ich stosunkowo niska waga. Nie mają zabudowanej cholewy i pięty. Podeszwa też jest chudsza niż w tradycyjnych butach roboczych.

Klapki do pracy — dla jakiej branży?

Sprawdzą się tam, gdzie nie jest wymagane obuwie zabudowane, z usztywnieniem stawu skokowego i dodatkowymi wzmocnieniami. Klapki mogą nosić pracownicy branży spożywczej, medycznej i pokrewnych

Gabinety medyczne i kosmetyczne, salony urody, gabinety fizjoterapeutyczne. To tylko kilka przykładowych branż, w których na co dzień chodzi się w klapkach. Pracujesz w aptece, laboratorium, przychodzi? Klapki posłużą Ci jako codzienne obuwie robocze.

Klapki robocze damskie

Jasne klapki w białym kolorze uzupełnią codzienny ubiór roboczy. Panie mogą wybierać spośród modeli o różnej podeszwie. Tradycyjne płaskie, dla lepszej stabilności stopy. Dla Pań, które wolą but na obcasie, polecamy chodaki lub drewniaki, nazywane pantoletami zdrowotnymi. Niezależnie od zastosowanego materiału, obcas i podeszwa zabezpiecza przed poślizgnięciem się. Klapki na obcasie spełniają normę PN-EN ISO 20347.

Klapki do pracy w szpitalu

Ze względu na specyfikę pracy, klapki powinny spełniać kilka ważnych parametrów. Obuwie pracowników służby zdrowia musi zapewniać wygodę i bezpieczeństwo podczas długich dyżurów.

Podeszwa obowiązkowo antypoślizgowa. Odporna na oleje, tłuszcze roślinne i zwierzęce. Dobór tworzyw zależy od producenta. Niektóre modele klapek mają podeszwę zabezpieczoną antypoślizgowym kopolimerem lub protektorem.

Wnętrze buta wyściełają profilowane wkładki. Podeprą łuk stopy i zamortyzują wstrząsy. Miękkie skóry welurowe lub licowe zapewniają wygodę. Dla dodatkowej ochrony, wkładki pokrywa się środkami grzybobójczymi i bakteriobójczymi. Wierzch klapka często uszyty jest ze skór licowych. Łatwy w czyszczeniu, często z dodatkową perforacją ułatwiającą wentylację stopy. 

W lepszym dopasowaniu klapka pomoże regulowany pasek na piętę i regulacja tęgości przedniej części buta. Oba elementy ustabilizują stopę. 

Praca stojąca — jak dobrać wygodne klapki robocze?

Podczas całodziennej pracy stojącej często odczuwamy uczucie ciężkości nóg i stóp. Obciążeniu ulega jednak cały układ ruchu łącznie z kręgosłupem. Jak temu zapobiec? Wybierając obuwie do pracy, kierujmy się wygodą. Wyściółka lub wkładka wewnętrzna buta powinna skutecznie amortyzować całodzienny nacisk całego ciężaru ciała na powierzchnię buta. Wkładki w obuwiu roboczym mają lekkie podwyższenie odciążające łuk stopy.  

Miękkie materiały wyściółki to także amortyzacja. Skórzane wkładki ograniczają pocenie się stopy i pomagają jej oddychać. Dosyć dużą popularnością cieszą się klapki z tworzywa EVA. Bardzo lekkie, miękkie i łatwe w czyszczeniu. 

Bezpieczeństwo w pracy — czy klapki robocze to dobry wybór?

Obuwie bezpieczne to obuwie spełniające określone normy dla danego stanowiska pracy. Nasz sklep z odzieżą BHP oferuje klapki robocze, które spełniają wymagania normy PN-EN ISO 20347. Jest to norma dla obuwia zawodowego (symbol O) do użytku w pracy. Obuwie tego typu nie posiada ochrony palców stóp. Podobnie jak przy pozostałych rodzajach obuwia (bezpiecznego i ochronnego) obuwie robocze może posiadać dodatkowe wzmocnienia. 

Obuwie zawodowe nie posiada: podeszwy olejoodpornej, izolacji od zimna, odporności na kontakt z gorącym podłożem. Nie chroni kostki i nie jest odporne na działanie wody. 

Jeśli możemy nosić klapki w miejscu pracy, to znaczy, że nasze stopy nie potrzebują dodatkowych zabezpieczeń. Za wystarczającą uznaje się antypoślizgową podeszwę odporną na oleje, tłuszcze roślinne i zwierzęce. Wierzchnie elementy obuwia powinny być łatwo zmywalne. Regulowane paski i sprzączki, utrzymają buta bez zabudowanej pięty na stopie.

Jakie klapki robocze kupić?

Szukając odpowiedniego modelu klapek, kierujmy się rodzajem wykonywanej pracy. Obuwie dopasowane do zagrożeń jest podstawą bezpieczeństwa. Białe klapki BHP będą dobrym wyborem dla pracowników branży medycznej, kosmetycznej i branż pokrewnych. Klapki z pianki EVA łatwe w utrzymaniu czystości zapewnią komfort i higienę pracownikom laboratoriów czy aptek. 

Kliknij na zewnątrz, aby ukryć pasek porównania
Porównaj