Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wkładki filcowe do butów szare BRCZ-WKLFIL
Wybierz opcje
Wkładki do butów roboczych z warstwą aluminium czarne FC88Wkładki do butów roboczych z warstwą aluminium
Wybierz opcje
Wkładki żelowe do butów roboczych, amortyzujące, Ultimate Comfort FC81BLU-1Wkładki żelowe do butów roboczych, amortyzujące, Ultimate Comfort FC81BLU-R
Wybierz opcje

Rynek oferuje szeroki wybór różnego rodzaju wkładek do obuwia. Jak wybrać odpowiedni rodzaj? Na co zwrócić uwagę wybierając wkładkę do naszego modelu buta? Wiemy, że właściwe obuwie robocze potrafi znacząco podnieść komfort pracy. W artykule odpowiemy na pytanie: Jak wybrać wkładkę do butów roboczych dopasowaną do naszych potrzeb?

wkładki do butów roboczych filcowe, żelowe

Po co nam wkładki do butów roboczych?

Wkładka jest nie tylko elementem, który wyścieła wnętrze buta. Stanowi rodzaj ochrony, odciążając układ ruchu i zmniejszając dyskomfort związany z wielogodzinnym staniem i chodzeniem.

Cały ciężar naszego ciała spoczywa na stopach. Rozkłada się po połowie między pięty a palce i śródstopie. Wkładki do butów roboczych pomagają równomiernie rozłożyć siłę nacisku na całą powierzchnię stopy. Źle dopasowana potrafi spowodować bóle stóp, kolan czy kręgosłupa. Analogicznie dobrze dobrana, zapobiegnie powstawaniu schorzeń i uczuciu dyskomfortu. Stopy będą bardziej wypoczęte pomimo wielu godzin spędzonych w obuwiu BHP. Kupując buty robocze, każdy z nich ma już wewnętrzną wkładkę. Nierzadko o konkretnych właściwościach. Wkładki wchłaniają pot, niwelują zapachy, mają właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze. Zapobiegną utracie ciepła i będą amortyzować chód.

Rodzaje wkładek do butów roboczych

Buty robocze, to obuwie specjalnego przeznaczenia. Stopa cały dzień zamknięta w ciężkim i sztywnym obuwiu potrzebuje dodatkowego wsparcia. Dla zapewnienia maksimum wygody możemy wymienić stare wkładki do butów na nowe. Wkładki do butów roboczych dzielimy na:

Żelowe wkładki amortyzujące — miękkie, pochłaniają energię w części piętowej. Zbudowane najczęściej z kilku materiałów. Pianka EVA nadaje plastyczności, żel zamknięty w lateksowej otoczce amortyzuje. Poliestrowa wyściółka jako warstwa wierzchnia, nie pochłania wody, jest odporna na rozwój grzybów i pleśni. 

Antybakteryjne wkładki do butów — pochłaniające pot. Absorbują nadmiar wilgoci wewnątrz obuwia. Wykonane z lateksowej pianki pokrytej środkiem antybakteryjnym. Odpowiednie dla osób z grzybicą stóp i tych, które chcą się przed nią uchronić.

Filcowe wkładki do obuwia — najtańsze i najbardziej popularne. Grube, miękkie i przyjemne w dotyku. Filc pochłania nadmiar wilgoci. Z łatwością je wysuszysz. Na zimę polecamy wariant z warstwą aluminium chroniącą przed zimnem.

Wkładki do butów z warstwą aluminium — utrzymają ciepło i pomogą ogrzać stopy zimą. Ciepło w obuwiu nie ucieknie na zewnątrz buta, lecz zostanie w nim skumulowane. Wierzch wkładki może być filcowy, wełniany lub z materiału syntetycznego. 

Specjalistyczne — ortopedyczne. To wszelkiego rodzaju wkładki ortopedyczne. Produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb stopy i schorzeń układu ruchu. Wspomogą proces rehabilitacji. 

Najbardziej popularne — wkładki filcowe do butów roboczych

Filc to produkt powstały poprzez spilśnianie włókien syntetycznych lub naturalnych (wełny lub sierści). Splątane włókna tworzą trudną do rozerwania trwałą masę, która odpowiada za bardzo dobre parametry izolacyjne materiału. 

Wkładki filcowe to dobry stosunek ceny do jakości. Już za kilka złotych dostaniemy produkt, który jest miękki, trwały i odporny na użytkowanie. Dostępne w wielu rozmiarach i łatwe w docięciu do wymaganej długości czy tęgości stopy.

Świetnie pochłaniają nadmiar wilgoci i przepuszczają powietrze. Nie spowodują odparzeń. Sprawdzą się u osób o zwiększonej potliwości stóp.

Warstwa aluminium we wkładce butów roboczych zadziała jak izolator. Zachowa ciepło powstałe wewnątrz buta, zapewniając większy komfort termiczny zimą. 

Jak często wymieniać wkładki w butach do pracy?

Wkładki butów roboczych powinny być wymieniane przede wszystkim ze względów higienicznych. Każda wkładka niezależnie od rodzaju wchłania nadmiar potu. Regularna wymiana pozwoli uniknąć powstawania nieprzyjemnego zapachu w obuwiu. 

Wkładka w bucie to element, który zużywa się najszybciej. Wszelkie otarcia, trwałe wgniecenia, urwane elementy, to sygnał, że czas na jej wymianę. Pamiętajmy, że mają zapewnić nam komfort i odciążyć stopy. 

Przyjmuje się, że przy zdrowych stopach wkładki należy wymieniać co 6 miesięcy. Przy zwiększonej potliwości możemy je wymienić dużo szybciej, nawet co 2-3 miesiące. 

Jakie wkładki do butów roboczych?

Wkładki do butów roboczych powinny być przede wszystkim dobrane do naszych potrzeb. Potraktujmy to jako punkt wyjścia i wskazówkę podczas zakupów. 

Jeśli Twoja praca, to wielogodzinne stanie na nogach np. przy produkcji — wkładki żelowe będą dobrym rozwiązaniem. Miękkie i wygodne zniwelują uczucie ciężkości po całym dniu pracy. 

Niskobudżetowe rozwiązanie — wkładki filcowe do butów. Najbardziej popularne. Ze względu na niską cenę, można je często wymieniać. Pochłaniają pot, są miękkie i nie powodują odparzeń. Modele z warstwą aluminium odizolują od zimnego lub gorącego podłoża i zapewnią komfort termiczny.

Kupując buty robocze, warto zapoznać się z opisem produktu i tabelą rozmiarów. Długość wkładki wewnętrznej może być różna zależnie od producenta. Obuwia nie kupujemy też na styk. Dla swobody wybierzmy wkładkę o 1 lub 1.5 cm dłuższą od stopy. Na podstronie każdego modelu buta umieściliśmy tabelę rozmiarów, która ułatwi prawidłowy wybór. 

Na stronie głównej sklep BHP znajdą Państwo akcesoria, wkładki do butów roboczych i artykuły BHP zwiększające komfort pracy. W razie pytań lub wątpliwości — chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu.

Kliknij na zewnątrz, aby ukryć pasek porównania
Porównaj